British Council w Szczecinie

Centrum British Council w Szczecinie

Centrum British Council w Szczecinie

Na jakim poziomie chcesz zdawać egzamin British Council w Szczecinie?

Do każdego egzaminu możesz się przygotować w szkole językowej OPENMIND4ZERO. W naszej ofercie znajdziesz grupowe kursy egzaminacyjne FCE, CAE, CPE. Jest też możliwość przygotować się do egzaminu indywidualnie. Informacje na temat kursów znajdziesz tutaj.

Po co jest potrzebny certyfikat znajomości języka angielskiego?

Osoby uczące się języka obcego na kursach lub samodzielnie często wątpią w konieczność zdania egzaminu na międzynarodowy certyfikat językowy. I rzeczywiście, jeśli dobrze znasz język obcy, czy naprawdę konieczne jest wykonanie dodatkowego płatnego testu, aby to potwierdzić? Nasza odpowiedź: tak. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu językowego zapewnia zarówno dzieciom, jak i dorosłym wiele korzyści, z których część docenisz od razu, a inne na dłuższą metę.

Korzyści z uzyskania certyfikatu językowego British Council:

  • Wymarzona praca. Znacznie wyżej cenione są specjaliści ze znajomością języka obcego. Jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie, dołączony do Twojego CV certyfikat językowy w języku angielskim znacznie zwiększa Twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Brak specjalistów ze znajomością języka angielskiego jest tak duży, że takie życiorysy są brane pod uwagę nawet jeśli kandydat nie ma dużego doświadczenia zawodowego lub próbuje zmienić swoją specjalizację. Wreszcie certyfikat językowy to oficjalnie potwierdzony poziom językowy. W wielu przypadkach uchroni Cię to przed odbyciem rozmowy „na żywo” w języku obcym, w której możesz nie radzić sobie dobrze, na przykład z powodu stresu. A jeśli nie planujesz zmiany pracy, certyfikat na poziomie międzynarodowym pomoże Ci przekonać pracodawcę, że zasługujesz na wyższą pozycję lub podwyżkę wynagrodzenia.
  • Zaawansowane szkolenia i kursy biznesowe. Certyfikat językowy utoruje Ci drogę do uzyskania dyplomu MBA lub zaawansowanych programów szkoleniowych w zagranicznych uniwersytetach i ośrodkach badawczych. Jednocześnie ważne jest, aby w większości szkół biznesu nauczanie programów MBA i podyplomowych odbywało się w języku angielskim, niezależnie od kraju, w którym znajduje się placówka edukacyjna. Tak więc, mając międzynarodowy certyfikat językowy w języku angielskim, możesz uzyskać dyplom w Niemczech lub Francji bez konieczności nauki języka niemieckiego lub francuskiego od podstaw.
  • Emigracja. Certyfikat potwierdzający znajomość języka na określonym poziomie jest obowiązkową częścią pakietu dokumentów składanych w celu uzyskania zezwolenia na pobyt w kraju anglojęzycznym. Co więcej, w tym przypadku nie ma znaczenia, czy jest to migracja zarobkowa, czy ostateczna przeprowadzka do USA, Kanady, Wielkiej Brytanii czy Australii.

Centrum British Council w Szczecinie zaprasza na egzaminy wszystkich miłośników języka angielskiego.

Zapisać można się na egzamin przez naszą specjalną stronę Examfinder

Żeby uzyskać więcej informacji o konkretnym egzaminie, należy wybrać ikonę właściwego egzaminu.