E-learning jako kluczowe narzędzie szkoleniowe dla Pokolenia Z w miejscu pracy

e-learning

Rozwój na Twoich zasadach

Przedstawiciele Pokolenia Z być może już pracują w Twojej organizacji. Często są opisywani jako wymagający, wszechwiedzący i roszczeniowi, słuchają też podcastów i stosują e-learning do samorozwoju. Mimo, iż w tych opisach jest ziarnko prawdy, nie można zaprzeczyć, że stanowią oni prawdziwy powiew świeżości na rynku pracy i ciekawe wyzwanie dla przełożonych. Aby zagwarantować nowoczesny rozwój pracowników, konieczne jest zadbanie o to, aby przedstawiciele pokolenia Z czuli się dobrze w Twojej firmie i byli chętni do dzielenia się swoim ogromnym potencjałem. W jaki sposób możemy do tego celu wykorzystać e-learning?

E-learning to kluczowy element przyszłości szkoleń pracowników, zwłaszcza dla pokolenia dorastającego w erze technologii. Wykorzystując e-learning i blended learning w procesie rozwoju pracowników, możemy przyciągnąć ich uwagę i zaangażowanie w sposób, który odpowiada ich preferencjom. Oto kilka sposobów, jak e-learning może pomóc w rozwijaniu potencjału:

Interaktywne lekcje

Przedstawiciele pokolenia Z są przyzwyczajeni do interaktywnych doświadczeń. E-learning umożliwia stworzenie dynamicznych i zaangażowanych lekcji, wykorzystujących multimedia, quizy, gry i inne, skupiające uwagę elementy.

Dostęp do treści online

Pracownicy cenią sobie swobodny dostęp do informacji. E-learning pozwala na tworzenie baz wiedzy, kursów i materiałów szkoleniowych, do których wszyscy mają dostęp w dowolnym miejscu i czasie.

Personalizacja

 E-learning umożliwia dostosowanie treści szkoleniowych do indywidualnych potrzeb i poziomu umiejętności pracowników. Dzięki temu szkolenia są bardziej efektywne i angażujące.

Wyzwania i konkursy

Pokolenie Z jest konkurencyjne i lubi wyzwania. E-learning może zawierać elementy konkursów i nagród, które motywują ich do osiągania lepszych wyników.

Social learning

Ta generacja jest bardzo związana ze środowiskiem online i lubi się dzielić swoimi doświadczeniami. E-learning może zawierać elementy social learning, które umożliwiają pracownikom dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z innymi.

Wprowadzenie e-learningu jako integralnej części procesu rozwoju pracowników przyniesie wiele korzyści zarówno dla nich, jak i dla Twojej organizacji. Będą oni bardziej zaangażowani, efektywni i gotowi do podjęcia nowych wyzwań. Wykorzystaj potencjał e-learningu i bądź liderem w zapewnianiu nowoczesnych szkoleń.

Dlaczego warto zaoferować szkolenia e-learningowe Twoim pracownikom?

Udostępniasz rozwój na własnych zasadach

Planowanie rozwoju pracowników to niezwykle istotny aspekt organizacji pracy. Młodzi ludzie poszukują miejsc pracy, które zapewnią im ciekawe projekty i stały rozwój. Dla nich nauka przy użyciu nowych technologii jest czymś naturalnym. Dlatego warto wykorzystać szkolenia e-learningowe, które stanowią skondensowane dawki wiedzy, odpowiednie dla różnych obszarów rozwoju pracowników. Dla „zetek” nauka online jest znacznie atrakcyjniejsza niż długie godziny spędzone w tradycyjnych salach konferencyjnych. Szkolenia e-learningowe mogą również stanowić doskonałe wsparcie w procesie onboardingu.

Szanujesz ich czas

Pokolenie Z ceni sobie efektywne zarządzanie czasem i szybki przepływ informacji. Lubi korzystać z praktycznych i przejrzystych narzędzi, które ułatwiają i przyspieszają  pracę. Swoją naukę i rozwój „zetki” planują według zasady „just in time learning” – chcą mieć natychmiastowy dostęp do informacji na wyciągnięcie ręki. Szkolenia e-learningowe są doskonale dostosowane do tej zasady. Wystarczy komputer lub tablet, login, hasło… i kilkanaście minut na ukończenie szkolenia z wybranego tematu. Czas i miejsce realizacji szkolenia są dowolne, co idealnie odpowiada potrzebie zdalnego wykonywania obowiązków.

Zapewniasz transparentność 

Przedstawiciele pokolenia Z cenią sobie przejrzystą komunikację i precyzyjne określenie zakresu obowiązków oraz celów do osiągnięcia. Otrzymywanie konstruktywnego feedbacku dotyczącego wykonywanych zadań ma dla nich także ogromne znaczenie. Szkolenia e-learningowe mają precyzyjnie określone cele, zakres informacji i czas trwania. Jasne zasady zdobywania wiedzy, możliwość monitorowania postępów i otrzymywania feedbacku po ukończeniu szkolenia tworzą satysfakcjonujące warunki do nauki.

Dopasuj swoje metody rozwoju pracowników, wykorzystując e-learning i nowoczesne technologie,  w celu umożliwienia skutecznej współpracy. W dzisiejszych czasach, kiedy większość działań odbywa się online, kluczem do sukcesu jest dostosowanie się do rzeczywistości młodych ludzi. Zadbaj o ich czas, potrzeby rozwoju oraz zdalne wykonywanie zadań, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Współpraca oparta na przejrzystej komunikacji i konstruktywnym feedbacku przyniesie satysfakcję zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom.

Źródła:

Żarczyńska-Dobiesz, Agnieszka & Chomątowska, Barbara. (2014). Pokolenie ,,Z” na rynku pracy – wyzwania dla zarządzania zasobami ludzkimi. Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

e-learning
Agnieszka Le Roch-Murat

Agnieszka Le Roch-Murat

Jestem współzałożycielką platformy e-learningowej Openmind4zero, w firmie odpowiedzialna za zasoby, jakość szkoleń i strategie dydaktyczne. Od 22 lat pracuję jako tłumacz i lektor języka francuskiego oraz języka polskiego jako obcego. Spełniam się również jako szkoleniowiec i team leader w obszarach związanych z tłumaczeniem, nauczaniem i wykorzystywaniem języków obcych w przestrzeniach zawodowych. Moje zacięcie pisarskie wyrażam w blogach, satyrach i tekstach piosenek. Angażuję się także w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Najnowsze wpisy:

Udostępnij ten artykuł:

Powiązane artykuły

Zapisz się na newsletter