Nauka języka polskiego dla obcokrajowców – najlepsze dostępne aplikacje

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców - jakie są najlepsze aplikacje? Dlaczego warto ich używać?
Aplikacje stanowią istotną część naszego technologicznego świata, oferując rozrywkę, wsparcie w rozwoju nowych umiejętności oraz doskonałą pomoc w naukowym podboju języka. W tym artykule przedstawiamy najlepsze aplikacje do nauki języka polskiego dla osób, które chcą opanować ten fascynujący język.

e-learning

Rozwój na Twoich zasadach

Możliwość posługiwania się językiem obcym, a zwłaszcza językiem polskim, jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla osób, które dopiero co przeprowadziły się do Polski. Znajomość oraz nauka języka polskiego znacząco poprawia jakość życia i umożliwia lepsze zrozumienie kultury tego kraju.

Mondly – doskonała dla początkujących

Mondly to jedna z najlepszych aplikacji dla początkujących, umożliwiająca naukę różnych języków, w tym języka polskiego. Skupia się na podstawowych umiejętnościach, zapewniając nowe słownictwo i proste wyjaśnienia gramatyczne. Jednak tym, co wyróżnia Mondly jest możliwość śledzenia postępów w nauce, co dodatkowo motywuje do dalszych wysiłków.

Busuu – innowacyjny sposób nauki

Busuu to aplikacja i społeczność online, która umożliwia naukę języka polskiego oraz innych języków obcych. Skupia się na praktycznym użyciu języka w konwersacjach z native speakerami. Aplikacja oferuje korektę pisemnych ćwiczeń przez rodzimych użytkowników, co pozwala na praktykę języka w naturalnym kontekście.

Rosetta Stone – zanurzenie w języku polskim

Rosetta Stone to kolejna ciekawa aplikacja, która pozwala na naukę języka polskiego bez korzystania z tłumaczeń na język angielski. Stawia na naukę przez całkowite zanurzenie językowe. Dodatkowym atutem jest możliwość rozmów z native speakerami, co doskonali umiejętność mówienia w języku.

Memrise – skupienie na słownictwie

Memrise to doskonała aplikacja dla osób, które chcą rozwijać swoje słownictwo w języku polskim. Oferuje metody oparte na powtarzaniu i fiszkach, co pomaga utrwalić zapamiętane słówka. Aplikacja zawiera także wiele zabawnych filmików z rodzimymi użytkownikami języka polskiego.

Italki – nauka z rodowitymi użytkownikami języka

Italki to społeczność językowa, która umożliwia kontakt z polskimi nauczycielami i native speakerami. Można korzystać z różnych ćwiczeń, rozmawiać na czatach i wykorzystywać kursy językowe. To doskonały sposób na naukę języka polskiego, zarówno przed, jak i po przyjeździe do Polski.

PolishPod101 – samodzielna nauka z tysiącami lekcji

PolishPod101 to doskonała aplikacja dla osób, które preferują naukę samodzielnie i w własnym tempie. Oferuje wiele różnorodnych lekcji do wyboru, z rozmaitymi formatami, takimi jak tekst, audio i wideo. Dzięki temu można skupić się na swoich indywidualnych potrzebach.

LingQ – nauka z autentycznymi treściami

LingQ pozwala na naukę języka polskiego z autentycznymi treściami, takimi jak filmy, podcasty czy artykuły. Dzięki tej aplikacji można poszerzyć słownictwo i poprawić rozumienie języka w różnych kontekstach.

Znajdź aplikację do nauki języka polskiego jako obcego dostosowaną do Twoich potrzeb

Dzięki wybranej aplikacji, połączonej z kursem e-learningowym w metodzie blended learning, regularne ćwiczenia pozwolą Ci z łatwością poprawić swoje umiejętności językowe w zakresie polskiego. Skuteczna nauka, połączona z przyjemnością i zabawą, gwarantują utrzymanie wysokiego poziomu motywacji.

Twój wybór aplikacji powinien być dostosowany do Twoich konkretnych celów i poziomu językowego. Czy zależy Ci na szybkim radzeniu sobie w codziennych sytuacjach? A może bardziej chciałbyś skupić się na doskonaleniu umiejętności wypowiedzi pisemnych? 

Nieważne, czego potrzebujesz, aby udoskonalić swój polski, na pewno znajdziesz odpowiednie narzędzia edukacyjne, które będą Ci towarzyszyć każdego dnia w nauce polskiego jako języka obcego. Wybór aplikacji pozwoli Ci uniknąć nudnych podręczników i skutecznie rozwijać swoje umiejętności językowe.

e-learning
Agnieszka Le Roch-Murat

Agnieszka Le Roch-Murat

Jestem współzałożycielką platformy e-learningowej Openmind4zero, w firmie odpowiedzialna za zasoby, jakość szkoleń i strategie dydaktyczne. Od 22 lat pracuję jako tłumacz i lektor języka francuskiego oraz języka polskiego jako obcego. Spełniam się również jako szkoleniowiec i team leader w obszarach związanych z tłumaczeniem, nauczaniem i wykorzystywaniem języków obcych w przestrzeniach zawodowych. Moje zacięcie pisarskie wyrażam w blogach, satyrach i tekstach piosenek. Angażuję się także w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Najnowsze wpisy:

Udostępnij ten artykuł:

Powiązane artykuły

Zapisz się na newsletter