Nauka języka angielskiego ze wspomagającymi aplikacjami

W dzisiejszych czasach smartfony stają się wszechstronnymi narzędziami, które towarzyszą nam w codziennych aktywnościach. Oprócz standardowych funkcji, możemy wykorzystać te urządzenia również w celach edukacyjnych, zwłaszcza do nauki języka angielskiego online.

e-learning

Rozwój na Twoich zasadach

Angielski – ucz się języka, aplikacja offline

Znajomość słownictwa jest kluczowym elementem nauki każdego języka. Aplikacja „Angielski – ucz się języka” to doskonały sposób na przyswojenie nowych słów. Ciekawą funkcją jest możliwość korzystania z programu offline – wówczas nauka języka angielskiego jest możliwa nawet bez dostępu do Internetu. Możesz również znaleźć listę czasowników nieregularnych, które mogą być problematyczne w codziennym użytkowaniu. Aplikację „Angielski – ucz się języka” pobierzesz za darmo na smartfony z systemem Android.

SuperMemo – nowoczesna metoda nauki

Aplikacja SuperMemo oferuje nowoczesne podejście do nauki angielskiego, z założeniem, że wystarczy 15 minut dziennie na naukę, aby osiągnąć szybkie efekty. Zapewnia dostęp do kursów podzielonych na tematyczne bloki, a specjalna metoda zapamiętywania pomaga w skutecznym nauce. Dodatkowo, możesz synchronizować się z innymi urządzeniami, by kontynuować naukę. Aplikacja jest dostępna za darmo na systemy Android i iOS.

Busuu – kursy z interakcją społecznościową

Busuu to aplikacja, która łączy kursy tematyczne z elementami społecznościowymi. Możesz wykonać krótkie zadania pisemne, które będą sprawdzane przez rodowitych Anglików. Większość funkcji jest dostępna bezpłatnie, ale ćwiczenia gramatyczne są odpłatne. Aplikację można pobrać na smartfony z systemem Android.

English Grammar – Learn & Quiz, czyli nauka na wyższym poziomie

Dobre zrozumienie gramatyki jest kluczowe dla płynnej komunikacji w języku angielskim. English Grammar to aplikacja, która oferuje naukę czasów, gramatyki oraz mowy na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Testy pozwalają na sprawdzenie swojej wiedzy. Aplikacja dostępna jest wyłącznie na smartfony z systemem Android.

English Idioms and Phrases – nauka zwrotów potocznych

Aby posługiwać się językiem angielskim w bardziej naturalny sposób, warto nauczyć się idiomów – czyli potocznych zwrotów. Aplikacja English Idioms and Phrases pozwoli Ci ich poznanie. Musisz jednak posiadać pewne umiejętności językowe, ponieważ objaśnienia są dostępne tylko w języku angielskim. Aplikacja dostępna jest na smartfony z systemem Android.

LearnEnglish Podcasts – nauka poprzez słuchowiska

Jeśli masz trudności z rozumieniem języka angielskiego ze słuchu, aplikacja LearnEnglish Podcasts jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki słuchowiskom z udziałem rodowitych użytkowników języka, możesz doskonalić swoje umiejętności rozumienia ze słuchu. Każdy podcast zawiera też serię pytań kontrolnych sprawdzających wiedzę. Aplikacja dostępna jest za darmo na systemy Android i iOS.

Nauka angielskiego poprzez zabawę z Memrise

Aplikacja Memrise wykorzystuje zabawę jako narzędzie nauki nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.  Dostępna jest za darmo na systemy Android i iOS.

HelloTalk Learn Languages – komunikacja w praktyce

Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja HelloTalk. Pozwala nawiązać kontakt z osobą biegle posługującą się językiem angielskim, dzięki czemu możesz nauczyć się komunikować w praktyce. Dodatkowo, poznasz fascynujących ludzi i ich kulturę. Aplikacja jest dostępna zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej na systemy iOS i Android.

Duolingo – doskonała dla początkujących

Aplikacja Duolingo jest idealnym wyborem dla początkujących. Nauka angielskiego podzielona jest na różne rozdziały, a po opanowaniu danego materiału możesz sprawdzić swoją wiedzę za pomocą testów. Ponadto, dostępne są kursy z lektorem, które pomogą Ci poprawić wymowę. Jednak jeśli szukasz bardziej zaawansowanych zadań gramatycznych, inne aplikacje mogą okazać się bardziej odpowiednie. Duolingo jest dostępna za darmo na platformy iOS i Android.

Podsumowanie

Nieznajomość języków może stanowić duże ograniczenie. Na szczęście wiele aplikacji dostępnych na smartfony pozwala na skuteczną naukę języka angielskiego. Wybierz kilka najlepszych, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i zacznij naukę już teraz! Jednak pamiętaj, że sama aplikacja nie zawsze wystarczy do osiągnięcia pełnej płynności językowej. Optymalnym systemem nauki jest blended learning, czyli połączenie różnych metod i środowisk.

Ważne jest, aby korzystać również z innych źródeł nauki, takich jak kursy elearningowe, konsultacje z nauczycielami, czy nauka z grupą osób o podobnym poziomie zaawansowania. Możesz również uczestniczyć w tandemach językowych, gdzie wymieniasz się wiedzą z osobami, które chcą nauczyć się Twojego ojczystego języka.

Nauka języka angielskiego wymaga zaangażowania i regularnego praktykowania. Samodyscyplina i motywacja są kluczowe, ale osiągnięcie celu, jakim może być uzyskanie certyfikatu językowego, otworzy przed Tobą wiele nowych możliwości zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Dlatego nie wahaj się łączyć różnych metod nauki, aby osiągnąć maksymalne efekty i płynnie posługiwać się językiem angielskim.

Anna Gargula

Anna Gargula

Jestem współzałożycielką platformy e-learningowej Openmind4zero, zaangażowanej w rewolucyjne podejście do edukacji online. Moja rola w firmie obejmuje zarówno działania marketingowe, jak i sprzedażowe. W pracy inspiruje mnie możliwość tworzenia innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, które wspierają proces nauki i rozwijają umiejętności uczących się. Prywatnie jestem fanką zdrowego trybu życia i kultury czytania. Jestem również autorką książki dla dzieci 'Przygody małego piłkarza'.

Najnowsze wpisy:

Udostępnij ten artykuł:

Powiązane artykuły

Dlaczego blended learning to skuteczna metoda nauki języków obcych? Dlaczego warto poznać lepiej metodę hybrydową?

Blended learning –  skuteczna metoda nauki języków obcych 

Blended learning to innowacyjne podejście edukacyjne, które łączy tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi technologiami. W praktyce, blended learning łączy w sobie tradycyjne zajęcia z interaktywnymi materiałami dostępnymi online. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać zarówno z bezpośrednich interakcji z nauczycielem np. poprzez wideokonferencje, jak i samodzielnego eksplorowania treści na platformach e-learningowych. Wszystko to jest dopasowywane do indywidualnych potrzeb uczniów. 

Czytaj dalej

Zapisz się na newsletter